Довідка

  про підсумки роботи із зверненнями громадян

у виконавчому апараті районної ради  

за  2014 рік

         

          З метою забезпечення вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян» та на виконання Указу Президента  України від    7 лютого 2008 року за № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»,  Козелецькою районною радою проводиться робота, спрямована на створення необхідних умов щодо гарантування та реалізації конституційного права громадян  на звернення, оперативне вирішення порушених у них проблем, усунення причин, що породжують скарги.

         Головою районної ради 11 березня 2014 року підписано розпорядження «Про організацію особистого  прийому громадян в районній раді», яким затверджено графік прийому громадян. Згідно з графіком,   голова районної ради проводить  прийом громадян   другого та четвертого понеділка місяця   з 9.00 до 13.00 години та з 14.00 до 17.00 години.

          Графік особистого прийому громадян в Козелецькій районній раді висвітлено на офіційному сайті районної ради.       

         З початку 2014 року у виконавчому апараті районної ради розглянуто  71 звернення громадян, що на 16 менше, ніж у минулому році, з них 30 письмових заяв, скарг і пропозицій проти 38 у 2013 році. На особистому прийомі керівниками районної ради прийнято 41 відвідувача  (у 2013 році було  49 усних звернень).  Загалом за рік до районної ради звернулось 202  громадяни проти  1008 у 2013 році.

         В порівнянні з минулим роком, з 3 до 11 зросла кількість колективних звернень, але зменшилось з 959 до 142 число громадян, які поставили  свої підписи під заявами, скаргами та пропозиціями.  

        Як і в попередні періоди, найбільша кількість заяв та скарг спостерігалась від жителів смт.Козельця — 24 звернення або 33,8 відсотка. Далі – від жителів  с.Лемеші   — 4 або 5,6%.

         Серед звернень, що надійшли до районної ради і розгляд яких здійснювався відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», 91,5% складають заяви чи клопотання,  7% — скарги, 1.4% — пропозиції.

         Із загальної кількості  40,8 % звернень були вирішені позитивно,   по  57,7%  заяв авторам надані роз’яснення та рекомендації.

         Як свідчить аналіз звернень,  серед відвідувачів та дописувачів, які зазначили свій соціальний стан,  переважали пенсіонери — 24 або 40%,  від приватних підприємців надійшло два звернення або 3,3%, від працівників бюджетної сфери, військовослужбовців, приватних підприємців,  служителів релігійних організацій   надійшло   по одному  зверненню,  або по 1,7%.

         Із загальної кількості по допомогу до районної ради звернулось              3 учасники війни ( 5  відсотків),  від  дітей війни, інвалідів Великої Вітчизняної війни та інвалідів  І і ІІ групи   надійшло  по одному зверненню або по 1,7  відсотка.

        Зміст заяв, скарг та пропозицій громадян торкається широкого спектру проблем суспільного життя. Загалом у зверненнях порушено 74 питання (торік – 90).

         За поточний період в тематичній структурі звернень переважали питання комунального господарства. Їх число зросло в порівнянні з минулорічним показником з 13  до 21 та  становить 28,4%. В основному, були порушені питання щодо  благоустрою території населених пунктів (смт.Козелець, с.Новики),  ремонту дороги від с.Пархимів  до райцентру та газифікації села, забезпечення електроенергією жителів смт.Козельця, с.Данівка, с.Любечанинів,  ремонту водогону в с.Прогрес, забезпечення паливом та  інші актуальні питання.

          Друге місце  за кількістю посідають питання соціального захисту. Їх число  збільшилась  в порівнянні з 2013 роком з 12 до 16 і становить 21,6 %. Громадяни звертались з проханнями щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними життєвими обставинами, нарахування надбавки до пенсії, влаштування інваліда до геріатричного пансіонату, призначення компенсаційних виплат на паливо, надання пільг   при оплаті за житлово-комунальні послуги для членів сімей  військовослужбовців, які беруть участь у  проведенні  Антитерористичної операції тощо.

          Зменшилось число  заяв  з питань аграрної політики та земельних відносин – 10 або 13,6 відсотка  від загальної кількості порушених у зверненнях питань, торік було 36 звернень. Переважно, це питання щодо приватизації земельних ділянок, виплати орендної плати за земельні паї орендарями ПП «ПОСП ім. Щорса» та ТОВ «Чернігів Агроенерджі»та інші.

          Продовжують  надходити звернення з питань забезпечення  дотримання  законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян — 5, з питань сім’ї, дітей, молоді,гендерної рівності, фізичної культури і спорту — 4,  економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва — 2, праці і заробітної плати — 2, культури та культурної спадщини — 2, освіти, науки, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності  — 2, обороноздатності, суверенітету, міждержавних та міжнаціональних відносин  — 2, а також   інші питання.

          Протягом зазначеного періоду відбулись 10 сеансів прямого телефонного зв’язку голови районної ради з жителями району, під час яких надійшло  22 питання. В телефонних зверненнях найчастіше були порушені проблеми комунального господарства (ремонт доріг по смт.Козельцю, м.Остру, благоустрій території по с.Пилятин, забезпечення паливом, забезпечення електроенергією), соціального захисту (отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, забезпечення інваліда засобами реабілітації).  Сім питань були вирішені позитивно, з інших заявникам були дані роз’яснення та рекомендації.

         Усі звернення громадян до районної ради розглядалися згідно вимог чинного законодавства. Працівники виконавчого апарату районної ради намагалися   ефективно   впливати  на  хід  і   результати   розгляду   звернень  громадян, максимально сприяти позитивному вирішенню запитів населення.

 

 

 

Головний спеціаліст по роботі

із зверненнями громадян, зв’язках

з громадськістю та політичними партіями

виконавчого апарату районної ради                                       Н.В.Кошик

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

10 107 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>