Cемінар-навчання з головними бухгалтерами та головами (уповноваженими) комісій із соціального страхування

Немає коментарів 60 Перегляди

  21 серпня  спеціалістами Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було проведено  семінар-навчання з головними бухгалтерами та головами  (уповноваженими) комісій із соціального страхування підприємств, установ та організацій Козелецького району з питань практичного застосування в роботі змін та доповнень до законодавства із соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Із вступним словом перед учасниками семінару виступив директор Козелецької дирекції  М.П.Гарбуз.

           Про зміни в Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для  розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, обчислення страхового стажу для оплати листків непрацездатності, робота комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій, граничні строки отримання матеріального забезпечення від Фонду, роз’яснення по особах, які переміщені з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції, скасування компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виступила головний спеціаліст В.В.Падій. Зокрема було наголошено, що з 1 січня 2015 року змінено відсотки оплати для допомоги по тимчасовій непрацездатності,  які становлять:

  • 50% — якщо страховий стаж до 3 років;
  • 60% — від 3 до 5 років;
  • 70% — від 5 до 8 років;
  • 100%- якщо стаж понад 8 років.

            Також змінився термін розрахункового періоду, як для тимчасової непрацездатності, так і для вагітності та пологах, раніше це було 6 календарних місяців, зараз 12. Обчислення допомоги по ТН, як і по вагітності і пологах здійснюється в календарних днях.

            Введено граничні строки отримання матеріального забезпечення від Фонду. Так, матеріальне забезпечення виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

          Головний бухгалтер Н.В.Скороход розповіла про подання звітності по коштах Фонду, про порядок проходження листків непрацездатності, подання заяв-розрахунків страхувальниками та їх фінансування. Було надано роз’яснення  щодо порядку  повернення зайво отриманих коштів від Фонду.

        Присутні, а їх було близько 70 чоловік, отримали відповіді на свої запитання.

 

                                                       Козелецька міжрайонна виконавча

                                                           дирекція обласного відділення Фонду

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

20 979 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>