День пам’яті та примирення.

Немає коментарів 243 Перегляди

         8 травня, у День пам’яті та примирення, у районі вшанували тих, хто врятував людство від нацизму, поліг, здобуваючи мир у світі, хто, подолавши воєнне лихоліття, живуть поруч з нами.Участь у заході взяли керівники району, представники підприємств, організацій, установ райцентру, громадських і партійних організацій, учасники антитерористичної операції, учнівська і студентська молодь, військовослужбовці 169 Навчального центру (сел.Десна), жителі і гості селища.

        Щороку в травні увесь світ відзначає перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та вшановує пам’ять усіх загиблих у ній. Цього року разом з європейським співтовариством Україна вперше відзначає День пам’яті і примирення, бо дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років.

        У сел.Козелець біля меморіального комплексу загиблим воїнам відбувся мітинг, присвячений Дню пам’яті та примирення.

         Виступаючи перед присутніми, в.о. голови районної державної адміністрації Віктор Петров зазначив, що істина і суть Дня пам’яті і примирення полягає в тому, що ми повинні вшановувати всіх, хто пережив війну, пройшов через жахливе випробування, хто сам на сам залишився на довгі роки під нацистським окупаційним режимом, а потім зіткнувся із звинуваченнями радянської влади у підтримці окупантів.

      «Війни мають раз і назавжди бути засудженими і мають залишитися у минулому. Ми, народ, який пережив не одне лихоліття, знаємо високу ціну миру. Соборність, єдність, незалежність, мир – сакральність цих слів сьогодні набуває неабиякого значення, бо, на жаль, життя дітей, онуків і правнуків колишніх захисників Вітчизни сьогодні затьмарено страхіттям війни на сході України. Нащадки солдатів минулої війни виборюють мир і спокій для кожного з нас і заради майбутнього нашої країни», – наголосив Віктор Петров.

       У своєму зверненні до учасників мітингу голова районної ради Роман Круглик підкреслив: «Увесь світ у ці дні згадує всіх без винятку, без різниці у поглядах, приналежності і званнях – усіх, хто лежить під могильними плитами, спалених і розвіяних по українських та інших землях, котрі змагалися проти нацизму. «Україна поклала на вівтар перемоги найдорожче – життя 10 млн своїх синів і дочок. Тільки з нашого району на жертовник свободи принесено майже 15 тис. жителів. Ця скорботна статистика увібрала в себе горе практично кожної сім’ї».

      Перед присутніми виступили секретар Козелецької селищної ради Світлана Адаменко, т.в.о. районного комісара підполковник Володимир Крилов, учениця 11-го класу Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Анна Халімон. Вони зазначали, що з глибокою вдячністю і скорботою нащадки солдатів минулої війни схиляють голови перед тими, хто наближав 70 років тому перемогу над нацизмом, перед тими, хто так і не повернувся з цієї жорстокої війни, а також перед тими, хто нині боронить Україну, хто поліг за кожного з нас, за прийдешній мир і спокій у рідній Вітчизні.

        Виступаючі бажали ветеранам Другої світової війни, учасникам антитерористичної операції, усім козельчанам здоров’я, миру й злагоди у вільній і незалежній Україні.

         Школярі вручили квіти сивочолим ветеранам і воїнам АТО на знак глибокої поваги, шани і вдячності.

       Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів і мирних громадян, які загинули на полях війни, ветеранів, котрі не дожили до сьогоднішнього дня, усіх жертв Другої світової війни та патріотів, які віддали своє життя за Україну протягом 2014-2015 року.

      Панахиду за загиблими у роки Другої світової війни та під час боїв на сході України відправив благочинний Козелецького округу настоятель собору Різдва Богородиці отець Михаїл.

        Учасники мітингу поклали квіти на гранітні плити меморіального комплексу, де закарбовано імена загиблих воїнів. Значення визволення світу від нацизму не змінюється з часом. Сьогоднішнє й наступні покоління назавжди збережуть глибоку вдячність солдатам-визволителям за їхню мужність, героїзм, самопожертву заради миру і свободи, життя на землі.

                                                                                                     Виконавчий апарат районної ради

Галерея зображень

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13 833 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>