Довідка

про роботу із зверненнями громадян

у виконавчому апараті Козелецької районної ради

за  І квартал  2016 року

 

       У відповідності до  Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», ґрунтуючись на принципах законності та відкритості, робота працівників виконавчого апарату районної ради була спрямована на забезпечення умов для реалізації прав громадян на звернення.

       Протягом   першого   кварталу  2016 року    до районної   ради  надійшло 

55 заяв і скарг  громадян    (торік 17).    На   особистому   прийомі у відповідальних  працівників районної ради побувало  35 відвідувачів проти  11  у 2015 році.   Районною радою  отримано   20 листів (минулого року письмових звернень було 6). Загалом  за допомогою у вирішенні проблем особистого характеру та питань громадського життя  звернулося 212 осіб проти 53 торік.

       З початку року до виконавчого апарату районної ради звертались мешканці з більшості місцевих рад району. Як і в попередні періоди, найбільша кількість звернень спостерігалась від мешканців смт.Козельця —  20 заяв,  на другому місці – від жителів населених пунктів Остерської міської ради — 7, далі – від жителів сіл Данівської сільської ради  — 6.

       За три місяці 2016 року надійшло 8 колективних заяв проти 4 минулого року. У колективних заявах громадяни  звертались з проханнями  сприяння у вирішенні питання відновлення кількісного та якісного складу відділення поліції в Козелецькому районі, виконанні робіт по газифікації частини вулиці Гагаріна у с.Гламазди,  наданні інформації та документів, що стосуються  будівництва теплової електростанції на біопаливі потужністю 7500 кВт (Деснянської ТЕС) на території Карпилівської сільської ради, а також порушували питання функціонування Чемерської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, діяльності КП «Козелець- райагролісгосп».

        Серед звернень, які надійшли до районної ради і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян», 96,4%  складають заяви чи клопотання, 3,6% — скарги.

        Протягом І кварталу поточного року серед відвідувачів та дописувачів, які зазначили свій соціальний статус, переважали звернення від пенсіонерів – 25,5%,(торік 35,3%), працівників бюджетної сфери -15,9% (торік 5,9%), військовослужбовців – 6,4% (торік не було). За юридичним захистом та матеріальною допомогою звертались переважно соціально незахищені категорії громадян. Зокрема, з початку року звернулося 2 учасники війни (4,3%),  2 ветерани праці (4,3%), 1 інвалід війни (2,1%), 1 учасник бойових дій (2,1%), 3 учасники АТО (6,9%).  Із заявами та скаргами по кількості переважно звертались жінки, що складає 66%.

         Загалом з початку року у зверненнях було  порушено 55 питань (торік – 18),  які стосувались різноманітних сфер суспільного життя.

        В тематичній структурі звернень перше місце розділили між собою питання аграрної політики і земельних відносин та питання соціального захисту, число яких значно зросло в порівнянні з 2015 роком.  Вони склали по 18,2%  від загальної кількості порушених питань  (торік – відповідно 0 та 5,6%).  Переважно, це питання отримання орендної плати за земельні паї, приватизації земельних ділянок тощо, а також надання матеріальної допомоги громадянам, які потрапили в складні життєві ситуації – на лікування, на  проведення хірургічних операцій.

        Також значно зросла кількість звернень з питань комунального господарства з 0 до 16,4%, в основному, це прохання  щодо ремонту доріг,  газифікації вулиці села, видалення  аварійних дерев та інше.

         Збільшилось число звернень з питань  забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян з 5,6% торік  до 10,9% , серед яких переважають колективні звернення стосовно відновлення колишньої чисельної кількості   поліції в Козелецькому районі, а також  питання захисту прав споживачів.

        Продовжують надходити заяви та скарги з питань охорони здоров’я,    кількість яких становить 7,3% ( торік 16,6%), в основному, це звернення щодо збереження  Чемерської  сільської лікарської амбулаторії, температурного режиму приміщення Козелецькох селищної  лікарської амбулаторії в зимовий період. 

         Не втрачають актуальності заяви з питань транспорту та зв’язку – 7,3% (торік – 5,5%), в  основному, це  звернення стосовно проїзду пасажирів пільгових категорій, а також транспортного обслуговування пасажирів в зв’язку з призупиненням роботи  автостанції в смт.Козелець.

         Впродовж кварталу надходили заяви з питань праці і заробітної  плати (3,6%), з питань діяльності органів місцевого самоврядування (3,6%), обороноздатності, суверенітету, міждержавних і міжнаціональних відносин (3.6%), а також з питань промислової політики, економічної, цінової, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва,  підприємництва,  питань житлової політики, культури і культурної спадщини, туризму, з  питань освіти, науки, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, з питань діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин – по 1,8%.

        Усі звернення, що надходили до виконавчого апарату районної ради, розглядалися згідно вимог чинного законодавства. Працівники виконавчого апарату намагалися ефективно впливати на хід і результати розгляду звернень громадян, максимально сприяти позитивному вирішенню запитів населення. За результатами розгляду заяв та скарг громадянам надавались роз’яснення, рекомендації та практична допомога.

Головний спеціаліст по роботі

із зверненнями громадян, зв’язках

з громадськістю та політичними партіями

виконавчого апарату районної ради                                                  Н.В.Кошик          

       

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17 307 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>