Громадські слухання щодо збереження закладів охорони здоров’я в районі

Немає коментарів 148 Перегляди

          17 січня в райдержадміністрації відбулися громадські слухання «Збереження медичних закладів на території Козелецького району після проведення адміністративно-територіальної реформи»,які відкрила заступник голови райдержадміністрації Жидкова В.І. Вона повідомила про причини і мету зібрання, представила доповідачів та запрошених.

          Участь у заході узяли голова районної ради Дмитренко О.Б., голова райдержадміністрації Швед В.І., керівники та представники органів державної влади і місцевого самоврядування, територіальних громад, медичних закладів району, громадських організацій, депутати місцевих рад.

          Голова районної ради Дмитренко О.Б. повідомила присутніх, що на сесії районної ради питання медичної реформи розглядалися неодноразово, приймалися звернення щодо створення госпітального округу в Козельці, проте фактично останній проект рішення в районі не погоджувався і це хвилює і депутатський корпус, і громадськість району.

          Головний лікар Козелецької ЦРЛ Приліпко В.В. поінформував, що Міністерством охорони здоров’я розроблено проект постанови КМУ «Питання формування госпітальних округів», якою передбачено визначення складу і меж госпітальних округів та порядок їх створення.

          Метою прийняття проекту постанови є забезпечення своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, оптимізація ресурсів закладів охорони здоров’я, підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

          Водночас постановою передбачені критерії для визначення складу та меж госпітального округу, серед яких забезпечення медичної допомоги не менше як на 100 тисяч населення, а лікарня інтенсивного лікування другого рівня — не менш як 200 тисяч населення, а також віддаленість у межах 60 км.

           У попередньо розробленому проекті було передбачено 5 госпітальних округів і включення Козелецького району до першого округу з центром в Чернігові.

          Але в останньому затвердженому проекті розподілу області на госпітальні округи, поданому на розгляд до МОЗ України, в області створюються 7 госпітальних округів, при чому Козелецький район віднесено до Бобровицького округу, що ніяким чином не відповідає зазначеним критеріям.

          Козелецька центральна районна лікарня надає вторинну спеціалізовану медичну допомогу та обслуговує 47 тисяч населення, яке проживає в 111 населених пунктах, в тому числі великі населені пункти – селище Десна (6771), в якому більшість проживаючих це військові, члени їх сімей, учасники бойових дій, АТО та місто Остер (6600).

          Показники роботи, оперативної активності, роботи хірургічного, терапевтичного, неврологічного відділень свідчать про чимале навантаження та ефективність функціонування цих відділень. У рейтингу за кількістю оперативних втручань, проведених в амбулаторно-поліклінічних умовах, район посідає перше місце, за кількістю оперативних втручань проведених в стаціонарі – друге місце серед районів області; за кількістю прийнятих пологів Козелецький район входить у трійку перших серед районів області.

          У разі приєднання до Бобровицького округу з центром в м.Бобровиця, збільшиться відстань до лікарні інтенсивного лікування та існуватиме реальна невтішна перспектива знищення Козелецької ЦРЛ як багатопрофільної лікарні. Це глибоко турбує всю медичну спільноту, депутатський корпус району та громадськість.

          Виникає величезне занепокоєння щодо визначення подальшого існування закладів охорони здоров’я району, в разі прийняття такого рішення щодо меж і складу госпітального округу.

          Свою стурбованість висловили і головний лікар центру надання первинної медико-санітарної допомоги Кондратьєва І.М., голова Громадської ради при райдержадміністрації Санченко І.В. Участь в обговоренні взяли Козелецький селищний голова Бригинець В.П., лікарі Галінський Г.В. та Жидков В.В., депутати районної ради Мачача Г.С., Моцьор В.В., Пономаренко В.М., які висловили свої пропозиції та зауваження. Виступаючі наголошували, що прийняття рішення на користь створення госпітального округу з центром в м.Бобровиця неодмінно призведе до примусового закриття окремих відділень Козелецької центральної районної лікарні, необґрунтованого скорочення ліжок та унеможливить надання своєчасної спеціалізованої медичної допомоги хворим Козелецького району.

          Голова райдержадміністрації Швед В.І. надав роз`яснення з питань проведення адміністративно-територіальної реформи та створення об`єднаних територіальних громад, з чим безпосередньо пов`язана реформа системи охорони здоров`я району.

          У районі функціонує вже 3 об`єднані територіальні громади: Кіптівська, Деснянська, Остерська ОТГ, фактично утворена четверта — Козелецька, де скоро відбудуться вибори. Громади користуються усіма повноваженями, а головне — мають пряме бюджетне фінансування, саме вони є розпорядниками коштів і вирішують, як їх розподіляти. Необхідно чітко усвідомлювати, що подальший розвиток медичних закладів і районної системи охорони здоров`я в цілому, в якій би формі вона не існувала, залежить від фінансового забезпечення. В Острі нещодавно вже відбулося реформування, утворено територіальне медичне об`єднання, яке фінансує громада. Важливо зберігати принципову умову — доступність і зручність медичного обслуговування для пацієнтів.

          За підсумками обговорення прийнято проект звернення, який зачитала заступник голови райдержадміністрації Жидкова В.І. У ньому, зокрема, зазначено, що своєчасність доїзду до лікарень інтенсивного лікування не повинна перевищувати 60 хвилин і бути еквівалентною радіусу обслуговування 60 км за умови наявності доріг з твердим покриттям. У нас таке сполучення існує хіба що між ЦРЛ та обласною лікарнею, а з віддалених сіл району час доїзду перевищує зазначені у вимогах 60 хвилин.

          Центральна районна лікарня розташована на автомобільній трасі Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, що обумовлює підвищені вимоги до надання медичної допомоги у випадку виникнення ДТП, що потребує створення відділення політравми, відділення невідкладної допомоги та розширення потужностей відділення інтенсивної терапії.

          «Враховуючи вищевикладене, зважаючи на географічне положення, хуторську систему поселень району, демографічні показники, показники захворюваності та хворобливості населення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, стан автомобільного сполучення, густоту населення, є підстави вважати доцільним cтворення Козелецького госпітального округу. У разі неможливості-сприяти приєднанню закладів Козелецького району до Чернігівського госпітального округу зі збереженням в Козелецькому адміністративному центрі багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.», — зазначено у пісумковій частині звернення.

          На зборах було організовано збір підписів на підтримку звернення та вирішено активно залучати народних депутатів різних фракцій Верховної Ради України до сприяння у прийнятті відповідного рішення.9b0mKFA2TDw

61d1PWWOgEY

Hy2S3THeCMo

lhd-ZBd_yKk

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

20 363 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>