На засіданні колегії райдержадміністрації розглянули соціальні проблеми дітей та сімей

Немає коментарів 233 Перегляди

    29 листопада заступник голови районної ради Катерина Іванівна Биковець взяла участь у засіданні колегії райдержадміністрації, де розглядалися питання про здійснення соціального захисту дітей в районі та стан організації роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

    Із доповідю по питанню порядку денного виступила начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Світлана Пономаренко, яка зазначила, що з метою здійснення соціального захисту дітей в районі, рішенням Козелецької районної ради  дев’ятої сесії, сьомого скликання від 30.12.2016 року затверджено районну Програму попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки.

    Одними із пріоритетних напрямків Програми є удосконалення механізму взаємодії місцевих органів влади щодо раннього виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки та подальший розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для влаштування дітей у сім’ї.

    На первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 125 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,7 % від загальної кількості дітей віком до 18 років, які проживають в районі (всього в районі проживає 7181 дитина). 93 дітей виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 23 – в прийомних сім’ях, з них: 12 – за межами району, 2 дітей перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, 3 дітей — у Прилуцькому обласному будинку дитини «Надія», 3 дітей  виховуються у навчально-реабілітаційних центрах, 1 дитина навчається в Національному університеті фізичної культури і спорту в м.Києві.

    В районі  функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей. Сім’ї перебувають під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.         

    Своєчасно проводиться робота по  виявленню дітей, які залишились без піклування батьків та вживаються заходи щодо надання їм правового статусу. В січні-листопаді 2017 року 23 дітям встановлено статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що дає їм змогу користуватись пільгами згідно законодавства України, з них 17 дітей влаштовано до сімейних форм виховання, 5 дітей набули статусу на час перебування в інтернатних закладах.

    В 2017 році всього до сімейних форм виховання влаштовано 25 дітей даної категорії, а саме: 17 – в сім’ї опікунів, піклувальників, 6 дітей усиновлені, 2 дітей влаштовані до прийомних сімей.

    На сьогодні сімейними формами виховання охоплено 92,8 % дітей даної категорії від загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей (середньообласний показник складає  92,5 %).

    Службою у справах дітей забезпечено ведення Єдиного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та дітей, що проживають в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.

    Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування,   виплачується одноразова грошова допомога після досягнення ними 18-річного віку.

    Щорічно проводиться медичний огляд лікарями-спеціалістами дітей даної категорії.

    В червні 2017 року діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які стали переможцями районного конкурсу дитячої творчості серед дітей даної категорії,  взяли участь у обласному конкурсі дитячої творчості «Світ очима дітей». Діти, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, взяли участь у благодійній акції «Даруймо радість дітям» в м.Чернігів.

    Щорічно діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування отримують набори солодощів до Дня Святого Миколая, беруть участь в обласному святі до Дня Святого Миколая.

   Забезпечено оздоровчими та відпочинковими послугами 2402 дітей, що складає 57,1% від загальної кількості дітей шкільного віку в районі, з них забезпечено оздоровчими послугами – 552 дітей (13,1 %), відпочинковими – 1850 дітей (44,0%). В поточному році оздоровлено 57 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, шкільного віку, що становить 100 % до кількості дітей даної категорії, які підлягають оздоровленню, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 390 (56,0%), дітей-інвалідів – 35 (39,0 %).

    Сектором у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації щорічно проводиться моніторинг сімей, які набули статусу членів багатодітних сімей. На сьогодні в районі налічується 337 сімей, в яких виховується 1092 дітей.

    На виконання Районної Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Козелецької районної ради Чернігівської області дев’ятої сесії, сьомого скликання від 11.11.2016 року в цьому році за рахунок сільських, районного та обласного бюджетів придбано 2 житлові будинки для осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування на загальну суму 266 тис.грн а  також в цьому році буде придбано ще один житловий будинок для особи з числа дітей даної категорії на суму 160 тис. грн. за рахунок сільського та районного бюджетів.

    На квартирному обліку в районі перебуває 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 18 років, в цьому році виконавчими комітетами сільських рад на квартирний облік поставлено 3-х дітей даної категорії при виповненні 16 років. Службою у справах дітей до сільських, селищних рад направлені листи щодо збереження житла 23 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

    В січні-листопаді 2017 року проведено 12 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 52 питання щодо соціального захисту прав дітей.

    В жовтні 2017 року проведено розширене засідання Координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації щодо попередження насильства, жорстокого поводження з дітьми. В роботі Координаційної ради взяли участь голови сільських, селищних, міської рад, старости територіальних громад, фахівці із соціальної роботи по роботі з дітьми, начальники відділів освіти району, директори закладів освіти району.

    Службою у справах дітей здійснюється облік дітей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.  На обліку служби  перебувають 40 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, які виховуються в 19 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З них:  по Деснянській селищній раді — 11 дітей, які проживають в 6 сім’ях, по Козелецькій селищній раді – 8 дітей (3 сім’ї), по Остерській міській раді – 6 дітей (2 сім’ї), по Чемерській сільській раді – 4 дітей (2 сім’ї).

    В січні-листопаді 2017 року службою взято на облік 17 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, які виховуються в 11 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків

    Щорічно здійснюється обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей даної категорії, складаються акти обстежень, проводиться профілактична робота з батьками.

    В січні-листопаді 2017 року з метою виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності, попередження насилля, жорстокого поводження з дітьми за участю служби у справах дітей, відділу освіти районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Козелецького відділення поліції, закладів охорони здоров’я, керівників територіальних громад на території району проведено 46 профілактичні рейди під умовними назвами “Діти вулиці”, “Урок”, “Канікули”, “Зайнятість”.  В результаті проведення рейдів було виявлено 39 дітей, батьки яких неналежним чином виконують батьківські обов’язки. Службою у справах дітей направлено до Центрів соціально-психологічної реабілітації дітей області 14 дітей.

    У зв’язку з виникненням загрози життю та здоров’ю  —  7 малолітніх дітей були вилучені із 3-х сімей, на даний час діти перебувають в державних закладах.

    Відповідно до ст. 12 Закону України “Про охорону дитинства”, ст. 150 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов’язані виховувати своїх дітей, піклуватися про їх здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, готувати дітей до праці, створювати необхідні побутові умови, забезпечувати їх доглядом та лікуванням.

    Якщо внаслідок ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов’язків створилися умови, які шкодять інтересам дитини, питання позбавлення батьківських прав батьків вирішується в судовому порядку.

    В січні-листопаді 2017 року органами опіки та піклування районної державної адміністрації та виконавчих комітетів сільських, селищних  рад подано до районного суду 12 позовів щодо позбавлення батьківських прав 16 батьків відносно 24 дітей, на сьогодні відносно 21 дитини рішення суду набрали законної сили, діти отримали статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

    Слово для співдоповіді було надано директору центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентині Сікачовій, яка поінформувала, що на обліку центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 6 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей, 93 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в 66 сім’ях опікунів та піклувальників, 62 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 148 сімей, в яких виховується 214 дітей, що потрапили в складні життєві обставини, 61 сім’я, в яких виховується 84 дітей, перебувають під соціальним супроводом.

    Центром проводиться постійна робота із соціального супроводу сімей та дітей зазначених категорій. Зокрема, у лютому 2017 року 5 родин, в яких виховуються 5 і більше дітей отримали допомогу у вигляді холодильника, пральних машин, двоярусного ліжка, пилососа на суму 27619,00 грн.

    До Дня сім’ї в районі проведена благодійна акція для сімей загиблих, 11 сім’ям вручені подарунки на суму 1999,80 грн, а також за сприяння районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді всі прийомні сім’ї, які проживають на території району, отримали подарункові набори на суму 2415,00 грн.

    На виконання районного плану заходів з реалізації Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року в пологовому будинку Козелецької центральної районної лікарні працює консультативний пункт районного центру соціальних служб для, сім’ї, дітей та молоді.

    Також із співдоповідю виступила в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Лариса Анонічева.

    В закладах освіти району проводиться системна робота щодо забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей соціально незахищених категорій.

    Відповідно до даних соціального паспорту району станом на 20.11.2017 року на обліку у відділі освіти районної державної адміністрації, закладах освіти району перебуває 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 40 дітей–інвалідів, 127 дітей з неповних сімей, 118 дітей з малозабезпечених сімей, 536 дітей з багатодітних сімей, 55 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, та 17 учнів, що перебувають на внутрішкільному обліку. Всі діти даної категорії охоплені навчанням, жоден із них не перебуває на обліку у Козелецькому відділенні поліції Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області.

    З метою здійснення контролю за навчанням, вихованням та способом життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в школах району проведено громадський огляд умов утримання, виховання, навчання, оздоровлення, працевлаштування дітей цієї категорії . Всі діти даної категорії охоплені навчанням, безкоштовним харчуванням, забезпечені Єдиними квитками.

   Влітку 2017 року під час роботи пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням відпочинковими послугами охоплено 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 17 дітей-інвалідів, 30 дітей з багатодітних сімей та 135 дітей з малозабезпечених сімей .

    З метою надання матеріальної допомоги соціально-незахищеним категоріям дітей, в школах району проводяться благодійні акції «Милосердя», «Допоможи ближньому», «Дитина –дитині». Забезпечено одягом, необхідним навчальним приладдям, канцтоварами та підручниками дітей, які прибули з Донецької та Луганської областей.

    Особлива увага приділяється дітям та сім’ям, які переїхали із території військових дій, проводиться робота щодо їх адаптації у нових умовах та нових колективах. Учні залучаються до активної діяльності та участі у позаурочних заходах, надається можливість дітям реалізовувати свій інтелектуальний, творчий та фізичний потенціал .

    У ході обговорення були порушені питання стану впровадження в районі патронатного виховання та створення дитячих будинків сімейного типу. Членами колегії було надано ряд зауважень та пропозицій.

PB290111

PB290116

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

21 002 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>