Про медичну реабілітацію застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду.

Немає коментарів 85 Перегляди

Одним із пріоритетних завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), але й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно — курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб.

На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації.

Реабілітаційна путівка видається для лікування застрахованої особи або її дитини безкоштовно, а направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності на підставі висновку та пропозицій лікуючого лікаря та за рішенням відбіркової комісії, яка створена у кожному лікувальному – профілактичному  закладі, що видає реабілітаційні путівки. Така комісія функціонує для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, досягнення тривалості та стійкості її результатів, а також відновлення працездатності застрахованих осіб. У засіданні комісії обов`язково бере участь спеціаліст Фонду.

З метою прийняття відбірковою комісією рішення про необхідність реабілітаційного лікування застрахована особа надає довідку страхувальника з місця роботи для отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Довідка заповнюється за основним місцем роботи та завіряється в міжрайонній (міській) виконавчій дирекції обласного відділення Фонду за місцем реєстрації підприємства. Вона дійсна протягом одного місяця. Інші документи надаються лікувальним — профілактичним закладом.

При позитивному прогнозі щодо відновлювального лікування комісія приймає рішення про направлення пацієнта до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу та видачу путівки. Такі путівки не підлягають поділу, передача їх іншій особі та зменшення терміну лікування забороняється. Застраховані особи добираються у санаторій самостійно. Термін реабілітаційного лікування –  24 дні. Путівка видається одній і тій же застрахованій особі лише один раз на рік. Особи, які отримали путівку, зобов’язані повернути до закладу, який видав путівку, заповнений зворотній талон путівки, з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці та засвідчений підписом керівника.

 

М.П. Гарбуз, директор Козелецької 

міжрайонної виконавчої дирекції

обласного відділення  Фонду

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13 145 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>