Про особливості роботи органів місцевого самоврядування Закарпаття

Немає коментарів 67 Перегляди

  10-11 жовтня заступник голови районної ради Катерина Биковець разом з іншими членами Асоціації «Ради Чернігівщини» відвідала Закарпатський край. Очолив делегацію голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко.

    Мета поїздки – ознайомитись із економічним та туристичним потенціалом краю, зав’язати ділові контакти, обговорити можливість співпраці між краями та самоврядними громадами.
    Зустрів делегацію голова Закарпатської обласної ради Рівіс Михайло Михайлович, який привітав гостей на Закарпатській землі та коротко розповів, що унікальність їхнього краю в тому, що там змішались і живуть у мирі і злагоді представники різних культур, традицій, звичаїв і мов, спільно будують своє нинішнє і завтрашнє, розбудовуючи Україну. У цьому бачать сенс свого життя. Оскільки Закарпаття знаходиться на стику рубежів України й чотирьох інших держав і її сусідами є держави Євросоюзу – Польща, Угорщина, Румунія і Словаччина, то має можливість успішно розвивати транскордонне співробітництво, яке реалізується між регіонами, між обласними органами, між органами місцевого самоврядування та брати участь у європейських програмах розвитку.

    Далі Михайло Михайлович детальніше інформував про участь Закарпаття у міжнародних програмах, зокрема: «Угорщина-Словаччина-Румунія -Україна», «Польща-Білорусь-Україна», «Румунія-Україна», “Східне партнерство”. А також про те, що вона має офіційно встановлені партнерські зв’язки з 14 регіонами країн Євросоюзу. Зокрема: областями Саболч-Сатмар-Берег, Боршод-Абауй-Земплен та Гевеш Угорщини, Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями Словаччини, Підкарпатським воєводством Польщі, краєм Височіна, Пардубіцьким і Устецьким краями Чеської Республіки, Марамурешським та Сату-Марським повітами Румунії, Вуковарсько-Сремською жупанією Хорватії, Автономним краєм Воєводино Республіки Сербія, округом Оберфранкен Німеччини, Каунаським районним самоврядуванням Литовської Республіки. Крім того, облрадою підписано угоду про співпрацю між 10 регіональними органами самоврядування в басейні ріки Тиса. З більшістю з них затверджені програми співробітництва, в рамках яких реалізуються конкретні спільні проекти в різних сферах життя самоврядних територій.

  — Ми використовуємо всі можливості, щоб залучати в область інвестиції та розвивати край. Пріоритетом є туризм, бізнес, спорт, наука. Чимало уваги приділяємо реалізації спільних проектів за фінансової підтримки іноземних партнерів у сфері охорони здоров’я та освіти, — мовив М.Рівіс.

     Далі очільник облради наголосив на тому, що Закарпаття має ще одну унікальну можливість реалізувати грантові проекти за кошти ЄС через Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА. 

     В свою чергу, Ігор Вдовенко подякував за теплий прийом, наголосивши, що Чернігівська область за площею є третьою в Україні після Одеської та Дніпропетровської. При цьому тут проживає 1 мільйон осіб. Далі залюбки розповів про ресурси та економіку області, де щільне місце посідає промислово-аграрна структура. А також про яскравий туристичний потенціал Чернігівщини, а це – сотні природних заповідних об’єктів, десятки санаторіїв і будинків відпочинку, численні профілакторії, бази відпочинку, дитячі табори, пляжі, лісопарки та пам’ятки історії і архітектури. Понад 200 із них мають світове значення.

  Голова Чернігівської облради поділився досвідом об’єднання територіальних громад. З урахуванням виборів, які відбудуться 29 жовтня, в області буде 33 місцеві ради об’єднаних громад, куди увійшло 269 місцевих рад. Разом з тим ще 295 місцевих рад визначатимуться.

    Під час свого виступу Ігор Вдовенко сказав, що європейські практики, реалізовані на теренах Закарпаття, є цікавими і стануть для очолюваної ним області добрим прикладом. Та оскільки область має за сусідку на півночі Російську Федерацію – 183 км держкордону, то, ясна річ, інвесторів із зрозумілих причин заманити непросто.

   У зустрічі також взяли участь керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків Анатолій Гринь.

01

02

1507700573__dsc0148

1507700631__dsc0167

1507700574__dsc0114

08_1

c1454881b91cb1fb249207a0ed199751_XL

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

21 002 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>