Про реалізацію пілотного проекту «пакунок малюка»

Немає коментарів 23 Перегляди

  Управління соціального захисту населення Козелецької райдержадміністрації повідомляє, що нещодавно уряд ухвалив рішення з 1 вересня монетизувати одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як «пакунок малюка». Далі «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, доки ті не закінчаться. А потім замість пакунків батькам виплачуватиму цільову грошову компенсаційну виплату — 5 тисяч гривень. Пояснюємо, чому так сталося і як це працюватиме.

   Чому пакунки вирішили замінити грішми?

   «Пакунок малюка» або «бебі-бокс» — це одноразова допомога на кожного новонародженого, яка містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі серветки, ковдру, рушник, дитячий крем.

   Цю допомогу запровадив з 1 вересня 2018 року тодішній уряд на чолі з Володимиром Гройсманом. Раніше їх закуповували за кошти обласних бюджетів, а цього року вирішили закуповувати за кошти держбюджету для усіх регіонів України.

    На придбання речей для немовлят з держбюджету мали виділити 1,2 мільярда гривень. Освоїти ці кошти викликалося 13 учасників. До тендеру допустили лишень чотирьох, перемогла — централізована закупівельна організація — державна установа «Професійні закупівлі».

    Ті, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету. І вже наприкінці червня, розглянувши ці скарги, Антимонопольний комітет вирішив скасувати процедуру закупівлі товарів для «пакунка малюка».

   Тому Мінсоцполітики вирішило запровадити грошову виплату, яка могла б компенсувати «пакунок малюка» для дітей, які народились або народяться у 2020 році та не були або не будуть забезпечені цим пакунком.

Як батькам отримати гроші?

    Насамперед батьки новонароджених звертаються до відділення ПриватБанк для відкриття рахунку й отримують спеціальну соціальну картку.

    Призначення грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Для призначення грошової компенсації отримувач подає (надсилає) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради обʼєднаної територіальної громади заяву з необхідними документами, а саме: копія свідоцтва про народження дитини; копія ідентифікаційного номера; для дітей, які народилися у 2020 році, — довідка з пологового про неотримання «пакунка малюка».

     Якщо заяву подають іноземці або людина без громадянства — необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

     Якщо заяву подають опікуни — знадобиться копія рішення про встановлення опіки, а для патронованих вихователів — копія рішення про влаштування дитини в сім’ю.

      Батьки або інші уповноважені мають право звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини. Заяву та пакет документів можна подавати в електронному вигляді.

      Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини. Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проекту монетизації, а не в будь-яких магазинах.

 За інформацією управління соціального

захисту населення Козелецької РДА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

20 363 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>