Про відзначення 100-річчя вшанування пам’яті Героїв Крут

Немає коментарів 89 Перегляди

    З нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами 29 січня в центрі сел.Козелець відбувся мітинг, підготовлений педагогами й учнями Козелецької гімназії №1. Як зазначили ведучі заходу Анна Круглик і Богдан Стельмах, бій біля невеликої станції Крути ознаменував відлік нового духовного злету нації, який уже упродовж століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність нашої країни.

   Гімназисти декламували вірші, присвячені їх ровесникам, що самовіддано захищали Батьківщину 29 січня 1918 року від жорстокого ворога.

    Учасники мітингу вшанували пам’ять борців за свободу і незалежність України хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятника загиблим на Донбасі воїнам-землякам.

IMG_9854

IMG_9862

IMG_9872

IMG_9869

    Після мітингу у Козелецькому районному будинку культури педагоги і вихованці Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва провели мистецько-патріотичний захід з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Швед і заступник голови районної ради Катерина Биковець.

    Ведучі програми Лідія Клепець і Петро Дем’янчук (педагоги позашкільного навчального закладу) розповіли про одну з трагічних і водночас героїчних сторінок нашої історії, про юних добровольців – захисників Української Народної Республіки, які 100 років тому прийняли на засніженій чернігівській землі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Як зазначили організатори заходу, студенти і гімназисти віддали в кривавому бою своє життя, але відстояли честь України.

    У своїй промові заступник голови районної ради Катерина Биковець підкреслила, що довгий час події під Крутами замовчувалися, і лише за часів незалежності стало можливим по-справжньому віддати шану героям, які поклали молодість і життя за Українську державу.

    Присутні переглянули документальний фільм «День в історії. Бій під Крутами», у якому йшлося про значення і наслідки для становлення Української державності бою на невеликій станції залізничної лінії Бахмач–Київ 29 січня 1918 року.

    Вшанування Героїв Крут останнім часом, коли в Україні йде війна з сусідом-агресором, стало невід’ємним від вшанування українських військових, що боронять Батьківщину на східних рубежах. Тому цього дня у виконанні вокально-інстументального ансамблю, солістів Анастасії Гнідої, Софії Притули, Анни Коломієць (керівник Микола Сукретний), Олесі Ковальчук (керівник Оксана Крафт), Ірини Прими, Анастасії Самко (керівник Лідія Клепець) прозвучали пісні і вірші про події сторічної давнини і сьогодення. Хореографічні композиції зразкового танцювального колективу «Веселі черевички» (керівник Тамара Романовська), зокрема «Війна, якої немає», вражали глядачів глибиною змісту і почуттів.

    Завершився захід хвилиною мовчання та урочисто-піднесеною композицією «Молитва за Україну».

    У фойє будинку культури працівники Козелецької дитячої бібліотеки розгорнули виставку літератури «Крути – бій за майбутнє». Усі, хто прийшов на захід, могли ознайомитися з книгами, статтями періодичних видань, спогадами очевидців, документальними матеріалами, працями істориків, краєзнавців, у яких автори відновлюють історичну правду,  повертають імена загиблих під Крутами юнаків, яких вела у бій любов до України.

IMG_9893

IMG_9895

IMG_9918

IMG_9899

IMG_9953

IMG_9891

За інформацією відділу інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації
Фото Володимира Квітка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17 307 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>