Про виконання Тимчасового розпису доходів і видатків Козелецької дирекції за 2015 рік.

Немає коментарів 44 Перегляди

Про виконання Тимчасового розпису  доходів і видатків

 Козелецької дирекції за 2015 рік.

         У 2015 році робота Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була спрямована на забезпечення надання соціальних виплат та послуг застрахованим особам та контролю за правильністю використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Особлива увага приділялась виконанню запланованих показників Тимчасового розпису доходів і видатків (далі Тимчасовий розпис), адже це є одним із головних складових  забезпечення стабільності у співпраці дирекції і страхувальників трьох підвідомчих районів – Козелецького, Бобровицького та Носівського.

       Слід відмітити, що доходна частина Тимчасового розпису дирекції виконана на 143,6% до запланованого і склала 43,9 тис. грн.

      Витратна частина Тимчасового розпису склала 8473,6 тис. грн., що становить 89,1 % до  запланованого.

      Загальна сума нарахованих страхувальниками допомог, з урахуванням пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 7677,9 тис. грн.  

       Страхувальниками подано до дирекції 2172 заяв-розрахунків на фінансування  для  надання  матеріального забезпечення на загальну суму 7 736,4 тис. грн.      

        В структурі витрат найбільшу питому вагу, а це 56,9 %, займає допомога по тимчасовій непрацездатності (з урахуванням допомоги по догляду за хворими),  сума якої складає 4 818,0 тис. грн. Загальна кількість оплачених днів за звітний період склала 49823, що на 5,9%  більше минулорічного показника.   

       Причиною збільшення кількості оплачених днів по тимчасовій непрацездатності  та допомоги по догляду за хворими  є  внесення змін до Порядку обчислення  середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року №1266 (в редакції постанови КМУ від 26.06.2015 року  № 439), згідно з якими страхові виплати по тимчасовій непрацездатності  та по догляду за  хворою дитиною або хворим  членом сім’ї,  розраховуються та оплачуються в календарних днях.

       На  забезпечення виплат по вагітності і пологах було направлено кошти в обсязі  2762,1 тис. грн., або 88,0 % від запланованого, що  в загальній  сумі витрат становить 32,6 %. Для виплати допомоги на поховання направлено 48,4 тис. грн., або 48,5 % до плану (22  допомоги). Витрати на виплату допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи складають  49,3 тис. грн., або 81,6 % планового показника.

       В умовах зростання показників захворюваності населення та, як наслідок, збільшення обсягів фінансових виплат по листках непрацездатності, дирекцією все більше уваги приділяється питанням дотримання діючого законодавства страхувальниками при нарахуванні та виплаті допомог за рахунок коштів Фонду. Як свідчить статистика, за результатами перевірок кожне друге підприємство, установа чи організація має порушення. Починаючи з другого півріччя 2015 року  спеціалістами дирекції проведено перевірки 52 страхувальників, з них виявлено порушення та застосовано фінансові санкції до 28 страхувальників на суму 29,6 тис. грн. Найбільше порушень виявлено при розрахунках виплат по  листках непрацездатності та використанні путівок на санаторно-курортне лікування.

       Для упередження незаконного витрачання коштів Фонду по всіх заявках-розрахунках забезпечено контроль та моніторинг заявлених страхувальниками сум, з’ясовуються причини перевищення більше, ніж у 2 рази розміру середньоденної допомоги над середньоденною заробітною платою, яка склалась у страхувальника за підсумками роботи за  останні три місяці.

       Проводилася робота по упередженню неправомірного віднесення витрат по невиробничому травматизму і виявлення фактів приховування виробничого травматизму, а також по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї. Упереджено  безпідставне віднесення витрат на рахунок коштів Фонду по 13 страхових випадках, пов’язаних  з травматизмом, загальна сума виплат  по яких склала 19,5 тис. грн.

        На контролі спеціалістів дирекції знаходяться й такі важливі напрямки роботи, як скорочення існуючої та недопущення утворення поточної заборгованості, як страхувальників так і  Фонду.

       У поточному  році  основними завданнями в роботі дирекції є своєчасне та в повному обсязі фінансування виплат та допомог, упередження неправомірних витрат, зниження рівня захворюваності працюючих, а також контроль за законністю використання страхових коштів. А тому, незважаючи на існуючі проблеми, дирекція  використає всі наявні можливості, щоб якісно виконувати покладені на неї завдання з питань соціального страхування.

 

М.П. Гарбуз, директор Козелецької
міжрайонної виконавчої дирекції
                                                                                   обласного відділення Фонду

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

20 979 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>