Прокуратура на захисті інтересів держави

Немає коментарів 38 Перегляди

Питання повноти відшкодування збитків, заподіяних порушеннями вимог законодавства про охорону лісових ресурсів перебуває на постійному контролі Ніжинської місцевої прокуратури.

З цією метою систематично вивчаються всі факти незаконних порубок деревини, що мають місце на землях, що перебувають в постійному користуванні спеціалізованих лісогосподарських підприємств.

Прокурорами встановлено непоодинокі випадки, коли окремі лісогосподарські підприємства належної охорони лісу не забезпечують, внаслідок чого завдані державі збитки не відшкодовуються взагалі. Разом з тим, саме на постійних лісокористувачів законодавством покладено обов’язок вживати належних заходів до охорони лісових ресурсів та недопущення їх знищення чи пошкодження.

З урахуванням наведеного, при невстановленні конкретних осіб, якими скоєно порубки, прокурорами подаються відповідні позови до суду про стягнення заподіяних збитків саме з постійних лісокористувачів.

Господарськими судами вказана позиція органів прокуратури визнається обґрунтованою.

Так, рішеннями господарського суду Чернігівської області від 26.07.2016 та 21.09.2016  з ДП «Козелецьрайагролісгосп» стягнуто на користь бюджету 35 тис. грн. та 86 тис. грн. шкоди, заподіяної внаслідок вирубки невстановленими особами дерев, що стало можливим внаслідок неналежного виконання постійним лісокористувачем обов’язків з охорони лісу.

У 2017 постійним лісокористувачем сплачені збитки до відповідних бюджетів у сумі 121 тис. грн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

18 012 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>