Ще раз про реабілітаційне лікування застрахованих осіб

Немає коментарів 153 Перегляди

Ще раз про реабілітаційне лікування застрахованих осіб

 

Як уже неодноразово наголошувалося в засобах масової інформації, одним із основних  завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і його робочих є надання соціальних послуг застрахованим особам, які сприяють відновленню працездатності громадян у разі їх тяжкої хвороби.  Одним із таких напрямків є медична реабілітація в умовах відділень санаторних закладів України. Метою цього є  швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності.

Реабілітаційне лікування надається по путівках, видача яких здійснюється з урахуванням вимог Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 за № 339/16355.(далі — Порядок № 12). Відповідно до п. 2.1 цього Порядку планування реабілітаційних путівок здійснюється з урахуванням  заявок лікувально-профілактичних закладів про виділення путівок на відновлювальне лікування у відділеннях реабілітації санаторно-курортних закладів.

Розподіл путівок до реабілітаційних відділень санаторіїв серед лікувально-профілактичних закладів здійснюється Чернігівською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками, які щорічно кожен лікувальний заклад у розрізі профілів лікування подає до дирекції. Такі договори укладались  і  з нашими районними медичними закладами. Так за 2014 рік закладам охорони здоров’я трьох районів замовлено та використано 29 путівок в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, в 2015 — 28 путівок, в т.ч Бобровицькою ЦРЛ — 7,  Козелецькою — 11, Носівською – 10. І за 2016 рік видано 29 путівок, в т.ч. Бобровицькою — 4, Козелецькою – 14, Носівською – 17.

Слід відмітити, що право на отримання путівки має будь-яка застрахована особа або її дитина у яких   наявні показання і відсутні протипоказання для реабілітації, тобто за визначеним діагнозом. Направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності.

В кожному лікувальному закладі, які видають реабілітаційні путівки, а в підвідомчих районах це Козелецька, Носівська та Бобровицька центральні  районні лікарні, для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування,  діють відбіркові комісії, до складу яких включено і представника Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Саме вони, за направленням лікуючого лікаря відповідного профільного стаціонарного відділеня,  де хворий обов’язково повинен пройти лікування, приймають рішення щодо направлення застрахованої особи на реабілітацію. Кількість днів лікування в стаціонарі визначає лікар, залежно від діагнозу захворювання та ступеню його тяжкості, а остаточне рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом  відбіркової комісії, до якого додаються такі документи:

— виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу;

— довідка страхувальника, підписана керівником і головним бухгалтером та скріплена печаткою підприємства (установи, організації), а також завірена робочим органом обласного відділення Фонду з інформацією про те, що дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду.

— виписний епікриз з історії хвороби;

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу заповнений зворотний талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці.

На 2017 рік виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності планується закупівля реабілітаційних путівок за  слідуючими основними профілями лікування:

відновлювальне лікування хворих після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах;

— відновлювальне лікування хворих після гострих цереброваскулярних порушень;

— відновлювальне лікування хворих після оперативних втручань на органах травлення;

— відновлювальне лікування хворих після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок;

— відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності;  Відновлювальне лікування хворих з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи;

— відновлювальне лікування післяопікових хворих;

— відновлювальне лікування після хірургічних втручаннь на органах сечостатевої системи;

— медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО  та інші профілі.

Серед санаторіїв, в реабілітаційних відділеннях яких можна пройти відновлювальне лікуваня, є відомі нам оздоровниці Закрпатьської області   ( Карпати, Верховина, Поляна, Орлине гніздо ),  Моршинкурорту ( Лаванда, Черемош), Трускавецькурорту ( Алмаз, Конвалія), Миргородкурорту ( Полтава, Березовий гай, Миргород), санаторії Хмільника, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Вінницької, Тернопільської та інших областей.

Хочу зазначити, що  в бюджеті Фонду щороку видатки на ці цілі збільшуються і сьогодні для нас головним завданням є забезпечити право  застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання реабілітаційного лікування, яке спрямоване на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, відновлення їх працездатності. А тому, застрахованим особам, яких спіткало тривале стаціонарне лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень як обласних так і районних лікувальних закладів, щодо медичних показань, протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць, а також до працівників Козелецької міжрайонної виконавчої дирекції Фонду та її представників у Носівському та Бобровицькому районах.

 

Микола Гарбуз

Директор Козелецької міжрайонної

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

з тимчасової втрати працездатності

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

21 175 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>