Свято тих, хто несе турботу й душевне тепло

Немає коментарів 82 Перегляди

  У першу неділю листопада в Україні приймають вітання працівники соціальної сфери — люди, праця яких завжди сповнена високого гуманізму, милосердя, любові та душевного тепла.

       Життя людини праці ніколи не було простим, а особливо в останні декілька років. У цей важкий для країни час особливо важливою стає система забезпечення виконання державних соціальних гарантій.

         Основною метою широкої мережі соціальних установ є, в межах своєї компетенції та повноважень, забезпечення соціального захисту тих громадян, які його потребують та поліпшення якості їх життя. В таких умовах до спеціалістів закладів соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги. І в чому б не полягала їх робота, основна мета їхньої діяльності – допомога людям.

           До таких установ належить і Козелецька міжрайонна виконавча дирекція, яка є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В дружньому колективі дирекції працює 8 спеціалістів, досвід і професіоналізм яких у щоденній роботі дає позитивні результати. Дирекція надає соціальні послуги застрахованим особам Козелецького, Бобровицького та Носівського районів.

           Сьогодні, у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 №77, правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я визначаються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Нажаль, цим Законом скорочено видатки на надання послуг, зокрема, на санаторно-курортне лікування, фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв та придбання дитячих новорічних подарунків. Але численні звернення працюючих громадян свідчать про необхідність перегляду законодавчими органами прийнятих рішень, адже при нинішньому співвідношенні рівнів зарплат, цін і тарифів, більшість працівників не може собі дозволити пролікуватись у санаторії самому чи влітку оздоровити свою дитину за повну вартість, а дитячий спорт взагалі фінансується по залишковому принципу.

            Тому, до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, робота дирекції була спрямована на забезпечення надання соціальних виплат застрахованим особам та контролю за правильністю використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Фінансові показники в цілому за 9 місяців поточного року є позитивними, адже доходна частина бюджету дирекції виконана на 241,4 % до запланованого і склала майже 29 тис. грн. Витратна частина бюджету дирекції склала 6352,85 тис. грн., або 89,3 % до запланованого. В структурі витрат найбільшу питому вагу, а це 61,2 %, займає допомога по тимчасовій непрацездатності, сума якої складає 3525,16 тис.грн. Загальна кількість оплачених днів (без урахування допомоги по догляду за хворими) за звітний період склала 32034 днів. На забезпечення виплат по вагітності і пологах направлено коштів в сумі 2198,2 тис. грн., або 93,8 % від запланованого, що в загальній сумі витрат становить 38,2 %. Середньоденний розмір даного виду допомоги становить 69,69 грн., а загальна кількість оплачених днів по вагітності і пологах склала 31575 днів. Для виплати допомоги на поховання направлено 33 тис. грн.

            Одним із пріоритетних напрямів роботи є забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне лікування) в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Для трьох районів нашої дирекції на рік виділено 28 реабілітаційних путівок на суму 245,5 тис.грн., які видаються застрахованим особам безкоштовно, а відбір та направлення на реабілітацію здійснюють лікувально-профілактичні заклади.

            Спеціалістами дирекції, з метою недопущення затримок соціальних виплат, щоденно проводиться моніторинг виконання платежів по коштах Фонду органами Державної казначейської служби України, контроль за своєчасністю проходження коштів, збір та опрацювання заявок на отримання фінансування для виплати всіх видів допомог. З початку року опрацьовано 1578 заяв-розрахунків підприємств, організацій і установ підвідомчих районів.

              Проводиться робота по упередженню неправомірного віднесення витрат по невиробничому травматизму і виявлення фактів приховування виробничого травматизму. Упереджено безпідставне віднесення витрат на рахунок коштів Фонду по 11 страхових випадках, пов’язаних з травматизмом, на суму більше 17 тис. грн. Дирекцією більше уваги приділяється питанням дотримання діючого законодавства страхувальниками при нарахуванні та виплаті допомог.

               З нагоди професійного свята хочу привітати з цим днем усіх колег, які не лише за обов’язками служби, а й по велінню свого серця віддано працюють у соціальній сфері, з щирими намірами і приязним обличчям ідуть назустріч людським бідам і негараздам, увесь свій досвід і професіоналізм беззастережно кладуть на вівтар служіння інтересам кожного члена громади і України в цілому. Усім вам – мої дружні привітання й найліпші слова побажань. Нехай зігріває вас людська вдячність, надихає – визнання, а благополуччя в родинах дарує радість і впевненість.

 

 

Директор Козелецької міжрайонної

виконавчої дирекції Чернігівського обласного

відділення Фонду соціального страхування

з тимчасової втрати працездатності                                                                                           Микола Гарбуз

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

20 971 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>