Зустріч зі священослужителями та представниками релігійних громад сел.Козелець УПЦ та УПЦ(КП).

Немає коментарів 137 Перегляди

      25 травня відбулася зустріч зі священослужителями та представниками релігійних громад сел.Козелець УПЦ та УПЦ(КП). Участь у зустрічі взяв в.о.голови райдержадміністрації Віктор Петров, голова районної ради Роман Круглик, заступник голови райдержадміністрації Артем Севастьян, заступник голови районної ради Микола Чемерис.

       Питання, що обговорювалися під час зустрічі — передача релігійній громаді приміщення Вознесенської церкви в сел.Козелець( нині там розташовано музей історії ткацтва Чернігівщини), на яке претендують обидві громади, і забезпечення музею іншим приміщенням, що відповідатиме вимогам охорони та збереження експонатів, музейних фондів, сприятиме проведенню на належному рівні екскурсійної та історико-краєзнавчої роботи.

       Під час дискусії було роз’яснено, що органи державної влади та місцевого самоврядування постійно приділяють увагу вирішенню цього питання, але приміщення, яке було б можливо викоритовувати під музей, є пам’яткою архітектури, що знаходиться у дуже занедбаному стані (з державного бюджету кошти на її ремонт та реставрацію не виділялися вже кілька десятиліть), а місцевий бюджет таких ресурсів не має.

        Пошук відповідного приміщення постійно ведеться, адже органи влади вкрай зацікавлені в тому, щоб і Вознесенська церква, що є пам’яткою архітектури і потребує значних вкладень на збереження, нарешті була передана у користування релігійній громаді, і музей історії ткацтва Чернігівщини, де зберігаються унікальні експонати, залишився в сел.Козелець.

       Що ж до визначення, яка громада має право в майбутньому проводити богослужіння в храмі, то це питання, згідно чинного законодавства, розглядатиметься на сесії обласної ради, куди будуть запрошені представники обох релігійних громад.

      Звертаючись до священнослужителів, голова районної ради Роман Круглик наголосив, що ніхто з посадовців не має права надавати перевагу жодній релігійній громаді, а в.о.голови райдержадміністрації Віктор Петров зазначив, що в сьогоднійшній, складний для країни час вкрай необхідно виважено і толерантно підходити до вирішення всіх спірних питань, недопускаючи загострення конфліктів та протистояння.

       Активну участь в обговоренні взяли заступник голови районної ради Микола Чемерис, депутат районної ради Галина Мачача, благочинний УПЦ(КП) о.Андрій та благочинний УПЦ о.Михаїл, який зазначив, що релігійна громада Вознесенської церкви УПЦ з християнським терпінням уже майже двадцять років чекає і продовжуватиме чекати вирішення цього питання згідно законів Української держави та враховуючи право всіх мешканців громади Козельця на задоволення культових потреб.

                                                                                                           Виконавчий апарат районної ради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13 147 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>