Звітна доповідь заступника голови районної ради Катерини Іванівни Биковець на вісімнадцятій сесії районної ради сьомого скликання

Немає коментарів 117 Перегляди

IMG_0045

    Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт районної ради про роботу за звітний період.

   Свою діяльність у звітний період районна рада здійснювала відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій та Президії районної ради.

     Хочу зазначити, що роботу Козелецької районної ради за звітний період при вирішенні питань економічного і соціального розвитку району та територіальних громад можна охарактеризувати як конструктивну та послідовну, з великою відповідальністю за прийняття виважених рішень. Районна рада, Президія, постійні комісії працювали за принципами гласності, колективного та вільного обговорення питань.

     Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій.

     У 2017 році відбулося 8 пленарних засідань районної ради, на яких  розглянуто 151 питання. В основному, це питання бюджету, фінансів та цін; затвердження районних Програм; питання агропромислового розвитку, регулювання земельних ресурсів та відносин, охорони довкілля та благоустрою населених пунктів; затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок; питання комунальної власності, оренди комунального майна; освіти, культури, охорони здоров’я тощо.

     Депутати отримували до сесії необхідні матеріали в повному обсязі. Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались працівниками виконавчого апарату районної ради, депутатами, структурними підрозділами райдержадміністрації. Вони обов’язково розглядались на засіданнях постійних комісій районної ради і лише у виняткових випадках – Президією.

     Важливу роль в питаннях підготовки пленарних засідань відіграє Президія районної ради, яка є погоджувальним центром при формуванні порядку денного пленарних засідань та проектів рішень, які виносяться на розгляд ради. В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, при необхідності вносились зміни та корективи.

     Відбулося 32 засідання постійних комісій, на яких розглянуто 204 питання. Основна частина із розглянутих питань – це попередній розгляд питань, які виносяться на пленарні засідання ради.

    Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку контролювала щорічну профільну програму розвитку району та питання бюджетної діяльності. Відповідно до рекомендацій комісії вносилися зміни до Програми економічного та соціального розвитку району, що сприяло розвитку інвестиційної діяльності та економіки району в цілому. Комісія займала активну позицію у процесах формування та виконання районного бюджету, аналізуючи щоквартальне його виконання,  уточнюючи фінансові показники відповідно до вимог Бюджетного кодексу, що позитивно впливало на процес його наповнення. Так, у минулому році комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку провела 7 засідань та розглянула 45 питань.

    Постійна комісія з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення контролювала виконання гуманітарних галузевих програм, розробляла проекти рішень щодо поліпшення роботи освітньої, медичної та культурної галузей, приділяла увагу питанням соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організації оздоровлення дітей в літній період 2017 року. За звітний період комісією було проведено 6 засідань, на яких розглянуто 49 питань.

    Постійна комісія з питань комунальної власності, комунального господарства, будівництва та питань надзвичайних ситуацій приділяла увагу вдосконаленню управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району. Відповідно до діючого законодавства на своїх засіданнях вирішувала питання, щодо передачі об’єктів спільної власності в іншу власність та від одного об’єкта права спільної власності до іншого. Предметно підходила комісія до розгляду питань щодо надання в оренду майна спільної власності, зважено приймала рекомендації щодо списання майна, що є спільною власністю району. У 2017 році комісія з питань комунальної власності, комунального господарства, будівництва та питань надзвичайних ситуацій провела 7 засідань та розглянула 77 питань.

    Вирішенням земельних питань займалась постійна комісія з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища. Керуючись Законом України «Про оцінку земель» постійна комісія вивчила та напрацювала проекти рішень з питань затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Прийняті рішення районною радою дали можливість нарахувати своєчасно орендну плату за землю, яка надходить до місцевого бюджету.  За звітний період комісією було проведено 5 засідань, на яких розглянуто 25 питань.

   Головною темою обговорення на засіданнях постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, взаємодії з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами, законності та правопорядку є депутатська діяльність. За звітний період було розглянуто 6 запитів депутатів районної ради. Підготовлені комісією проекти рішень стосувалися депутатських запитів, питань змін до регламенту, інших положень, які регулюють діяльність ради, внесення змін до складу постійних комісій, проведення звітів депутатів районної ради перед виборцями. Комісія провела 7 засідань та розглянула 19 питань.

     Хочу відзначити та висловити вдячність головам постійних комісій за добросовісне ставлення до виконання своїх громадських обов’язків. Жодних проблем із роботою  комісій за звітний період не було.         

     Одним з важливих напрямків роботи ради є безпосереднє спілкування з населенням, робота по розгляду звернень громадян та їх особистий прийом. За звітний період на особистому прийомі побувало 146 відвідувачів. Загалом по допомогу  у вирішенні особистих проблем  та питань суспільного життя  звернувся  901 громадянин. Надійшло 160 заяв, скарг та пропозицій громадян.

     В порівнянні з 2016 роком, більш ніж  вдвічі зменшилось число колективних заяв – їх надійшло 9 проти 19, під  ними  поставили свої підписи 750 мешканців району.

     У колективних заявах дописувачі порушували питання стосовно  організації дозвілля молоді в смт.Козелець, виділення земельних ділянок під пасовища в с.Скрипчин та в с.Сокирин,  отримання земельних ділянок в с.Закревське,  вирішення конфліктної ситуації в Козелецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 та в с.Скрипчин, передачі державного підприємства «Козелецьрайагролісгосп» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району.

      Серед звернень, які надійшли до районної ради і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян», 96,9% становлять заяви,  2,5% –  скарги, 0,6% — пропозиції.

    Протягом року серед дописувачів та відвідувачів, які зазначили свій соціальний стан, переважали пенсіонери – 27,5%, працівники бюджетної сфери  — 17,5%, держслужбовці – 6,9%, безробітні – 5,6%, підприємці – 1,9%, військовослужбовці, робітники та студенти – по 0,6%.

    За юридичним захистом і матеріальною допомогою звертались переважно соціально незахищені категорії громадян. Зокрема, протягом року звернулось по 4 інваліди ІІ групи та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (по 2.5%), по одному – діти війни, учасники бойових дій, ветерани праці, багатодітні родини (по 0,6%).

     В переважній більшості людей хвилюють питання соціального захисту, надання матеріальної допомоги, отримання субсидій, виплата пенсій, оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров’я.

    З метою надання можливості громадянам звернутись до керівництва районної ради, не приїжджаючи до райцентру, щомісячно проводився прямий телефонний зв’язок голови, заступника голови районної ради з жителями району. За звітний період відбулося 9 сеансів прямого телефонного зв’язку, під час яких надійшло 71 питання. Таке спілкування дає можливість відчувати настрої людей, знати громадську думку, передбачати, на які проблемні питання потрібно звернути увагу.

     Далеко не всі питання, які порушуються у зверненнях громадян, ми можемо вирішити позитивно, але надати кваліфіковані роз’яснення щодо порядку можливого вирішення проблеми намагаємося завжди.

     Серед пріоритетів роботи ради є питання контролю ефективного управління об’єктами спільної власності територіальних громад району. На сьогодні в Переліку цих об’єктів налічується 57 закладів комунальної власності.

    Важливим джерелом поповнення місцевих бюджетів та утримання в належному стані комунального майна є передача його в користування на умовах оренди. На сьогоднішній день укладено 17 договорів оренди, з них – з бюджетними організаціями — 13, 3 — з приватними особами та підприємствами і 1 — з народним депутатам України.

      За звітний період до районного бюджету надійшло 229 тис. грн. від оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, що перебуває в безпосередньому управлінні районної ради.

     Особлива увага приділялась розвитку гуманітарної сфери, охороні здоров’я, покращенню ринку праці, зміцненню законності та правопорядку, поліпшенню житлових та соціально-побутових умов сільського населення. З цією метою було затверджено ряд важливих  програм:

        За окремими програмами придбано 3 квартири медичним працівникам, 3 житлові будинки та 1 квартира дітям-сиротам, 1 житловий будинок сім’ї, у якій виховується дитина-інвалід з рідкісним орфанним захворюванням.

      У минулому році активно діяла Програма фінансового забезпечення виконання депутатських повноважень та порядок їх використання на 2017 рік  згідно якої на виконання депутатських повноважень по забезпеченню економічного та соціального розвитку територіальних громад Козелецького району, виконання доручень виборців виділялись кошти в розмірі 1000 гривень. Так, 19 депутатів направили виділені їм кошти на придбання будівельних матеріалів та проведення поточних ремонтів шкіл, ФАПів, закладів культури району; придбання медикаментів та медичних інструментів для ФАПів; придбання новорічних костюмів та інвентарю для сільських клубів та будинків культури; придбання наочних посібників та періодики та інші потреби. 16 депутатів не скористалися своїм правом згідно Програми.

     За звітний період згідно діючої Програми фінансового забезпечення нагородження відзнаками районної державної адміністрації, районної ради та здійснення інших виплат, а також фінансування для забезпечення належного утримання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, управління якими здійснює безпосередньо районна рада за 2017 рік Почесними грамотами було нагороджено 171 людину та 14 трудових колективів, видано 38 розпоряджень спільних з районною державною адміністрацією та 7 розпоряджень районної ради .

    Свою позитивну роль у налагодженні ефективної роботи районної ради відіграє її виконавчий апарат, працівники якого надають якісну методичну і практичну допомогу в забезпечені роботи постійних комісій і президії районної ради, а також місцевим радам у розв’язанні різнопланових питань їх діяльності.

      За звітний період до районної ради надійшло 781 різних документів, своєчасність виконання яких в повному обсязі забезпечив виконавчий апарат районної ради.

      Протягом звітного періоду головою районної ради видано 432 розпорядження, з них з особового складу — 130, 76 розпоряджень з основної діяльності та спільних з районною державною адміністрацією — 181.

   Для забезпечення ефективної роботи районної ради, висвітлення її діяльності  використовуються різні форми і методи.

     Основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є веб-сайт, завдяки якому громадяни мають вільний доступ до основних документів ради, до проектів, прийнятих рішень та іншої інформації, що стосуються діяльності районного представницького органу.

     Незмінним в роботі ради є можливість прямого спілкування з людьми. Тому працівники районної ради завжди використовують можливість взяти участьу сходах громадян, намагаються невідкладно вирішувати підняті ними проблеми .

      Всі позитивні напрацювання і досягнення в нашій діяльності вдалось одержати завдяки виваженій співпраці з депутатами обласної ради, головами сільських, селищних та міської рад, обласної та районної державних адміністрацій, керівниками установ і організацій району.

     На завершення закликаю всіх і надалі працювати злагоджено і робити максимум можливого з метою соціально-економічної розбудови та стабілізації ситуації в районі та в Україні в цілому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

21 175 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>